Konjugation von akcentuirati

  • Präsens von „akcentuirati“

    Maskulin Feminin Neutrum
    ja akcentuiram akcentuiram akcentuiram
    ti akcentuiraš akcentuiraš akcentuiraš
    on/ona/ono akcentuira akcentuira akcentuira
    mi akcentuiramo akcentuiramo akcentuiramo
    vi akcentuirate akcentuirate akcentuirate
    oni/one/ona akcentuiramo akcentuiramo akcentuiramo
  • Perfekt von „akcentuirati“

    Maskulin Feminin Neutrum
    ja sam akcentuirao sam akcentuirala -
    ti si akcentuirao si akcentuirala -
    on/ona/ono je akcentuirao je akcentuirala je akcentuiralo
    mi smo akcentuirali smo akcentuirale -
    vi ste akcentuirali ste akcentuirale -
    oni/one/ona su akcentuirali su akcentuirale su akcentuirala